Jak poprawić jakość nasienia?

Jak poprawić jakość nasienia?

20 grudnia 2019 0 przez Piotr Janus

Jakość plemników ma kluczowe znaczenie przy staraniu się o dziecko – jeśli na tym polu zdarzają się niedostatki, możliwe są trudności z zajściem w ciążę. Niestety, w obecnych czasach problemy dotyczące jakości nasienia zdarzają się bardzo często i nie są domeną jedynie starszych mężczyzn.

Niezależne badania pokazują, że u większości panów pojawia się przynajmniej jedna z nieprawidłowości związanych ze spermą, mogących znacznie obniżyć płodność. Najczęściej wymienia się problem z ilością spermy, ruchliwością plemników oraz ich morfologią. Jak poprawić jakość nasienia, by zapłodnienie mogło dojść do skutku?

Co ma wpływ na jakość spermy?

Jakość nasienia jest uzależniona od wielu aspektów, począwszy od uwarunkowań genetycznych po czynniki zewnętrzne. W większości przypadków możemy samodzielnie wpłynąć na swoje możliwości na tym polu, poprawiając ruchliwość plemników, ich ilość w spermie oraz dbając o poprawność przekazywanego przez nie kodu genetycznego. Wystarczą podstawowe zmiany w swoim życiu, wprowadzone jeszcze przed etapem starania się o dziecko.

Warto w pierwszej kolejności zapoznać się z najważniejszymi informacjami o męskim układzie rozrodczym, które wyjaśniają, skąd bierze się większość problemów z płodnością u panów.

Kiedy plemniki są najlepszej jakości?

Okres, w którym powstają i dojrzewają plemniki, nazywa się procesem spermatogenezy. Trwa on około 72 dni i w tym czasie wiele czynników może mieć wpływ na prawidłowy rozwój plemnika. Po osiągnięciu dojrzałości jest on gotowy do przekazania materiału genetycznego do komórki jajowej w organizmie kobiety – takie możliwości zachowuje przez wiele następnych dni, jednak nie trwa to w nieskończoność. Zbyt długi czas oczekiwania negatywnie odbija się na stanie plemników, zmniejsza ich ruchliwość i sprawia, że zanikają.

Przyjmuje się, że najlepszą jakość plemników można uzyskać, doprowadzając do wytrysku raz na 2-3 dni. Taką częstotliwość stosunków zaleca się parom starającym się o dziecko, pozwala bowiem na zgromadzenie wartościowych biologicznie plemników o maksymalnej witalności.

Ilość spermy – od czego zależy?

Ilość spermy tak naprawdę nie ma większego wpływu na płodność mężczyzny – jeśli nasienie jest dobrej jakości, nawet przy niewielkich wytryskach znajduje się w nim odpowiednia ilość plemników, aby zapłodnienie było możliwe. Za poprawną ilość uznaje się od 2 do 6 ml spermy, w której u zdrowego mężczyzny zawiera się od 200 do 500 milionów plemników.

Jak zwiększyć ilość spermy? Częściowo może to być uwarunkowane genetycznie, jednak możemy wpłynąć na ilość nasienia również poprzez odpowiedni tryb życia i dietę. Warto dbać przede wszystkim o dobre nawodnienie organizmu – sperma aż w 90% składa się bowiem z wody. Należy także unikać alkoholu i palenia tytoniu. Większą obfitość wytrysku można również uzyskać, ograniczając liczbę stosunków w ciągu dnia.

Co negatywnie wpływa na jakość nasienia?

Niestety, wiele czynników negatywnie oddziałuje na jakość nasienia, powodując problemy z płodnością u sporej liczby mężczyzn. Do najczęściej spotykanych należą:

 • uboga dieta, w której brakuje podstawowych witamin i składników mineralnych,
 • otyłość,
 • brak ruchu,
 • zbyt mało snu,
 • nadużywanie alkoholu,
 • palenie tytoniu,
 • stres,
 • przegrzewanie jąder, np. przez siedzącą pracę, kładzenie laptopa na kolanach czy podgrzewane siedzenia w samochodzie.

Jak zwiększyć ilość i ruchliwość plemników z pomocą diety?

Zdrowa dieta to jeden ze sposobów, które mogą przyczynić się do poprawy jakości spermy i zwiększyć płodność mężczyzny. Niedobory mogą być bowiem jednym z powodów, generujących nieprawidłowości w budowie, żywotności i ilości plemników. Możemy wyróżnić podstawowe składniki i witaminy, które przyczynią się do poprawy jakości nasienia.

Witaminy dla mężczyzn na płodność

Witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. W przypadku zwiększania płodności, poleca się szczególnie witaminy będące silnymi przeciwutleniaczami. Zwalczają one skutecznie wolne rodniki, odpowiadające za niszczenie komórek w organizmie człowieka – w tym także plemniki. Zalicza się do nich:

 • witamina A, która w dużej ilości występuje w marchwi, dyni, brokułach, natce pietruszki, wątróbce i jajkach,
 • witamina C, którą spotkamy w czerwonej papryce, cytrusach, czarnej porzeczce czy natce pietruszki,
 • witamina E, znajdująca się w takich produktach, jak pestki, orzechy i oleje roślinne.

Inne przeciwutleniacze

Antyoksydantami są również inne składniki, których możemy dostarczyć organizmowi w diecie. Należą do nich naturalne barwniki, znajdujące się w roślinach, jak:

 • likopen, który znajdziemy zarówno w świeżych pomidorach, jak i soku czy koncentracie pomidorowym,
 • luteina, znajdująca się w szpinaku i kukurydzy,
 • katechina, obecna w zielonej herbacie.

Składniki mineralne zwiększające ruchliwość plemników

Na jakość nasienia wpływ mają także niektóre składniki mineralne, które warto dodać do swojej diety przy staraniu się o dziecko. Jeśli zastanawiasz się, jak poprawić ruchliwość plemników, najlepiej włączyć do jadłospisu produkty zawierające:

 • selen, czyli tłuste ryby morskie, rośliny strączkowe czy czosnek,
 • cynk, czyli jaja, mięso i otręby pszenne
 • miedź, czyli pestki, nasiona, orzechy i kakao.

Jak zwiększyć ilość plemników, czyli koenzym Q10

Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w diecie każdego mężczyzny starającego się o dziecko, jest koenzym Q10. Składnik ten poprawia jakość nasienia i ilość zawartych w nim plemników, przyczyniając się do zwiększenia szans na zapłodnienie. Jego źródłem jest drób, oleje roślinne, orzechy, nasiona i ryby.

Jak poprawić jakość nasienia poprzez zmianę trybu życia?

Również tryb życia ma ogromne znaczenie dla jakości nasienia, dlatego dużym wsparciem dla leczenia bezpłodności będą zmiany wprowadzone w swoim codziennym funkcjonowaniu. Jeśli chcesz poprawić ruchliwość i możliwości Twoich plemników, powinieneś przede wszystkim:

 • zadbać o odpowiednią wagę – otyłość może prowadzić do zaburzenia wytwarzania testosteronu i negatywnie wpłynąć na produkcję plemników, dlatego warto poprzez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną pozbyć się nadmiernych kilogramów,
 • unikać wysokich temperatur – nie bez powodu jądra są umieszczone poza jamą brzuszną – wysoka temperatura uniemożliwia prawidłowy rozwój plemników; przegrzewanie narządów może bardzo negatywnie wpłynąć na jakość Twoich plemników, dlatego należy unikać częstego przebywania na saunie, brania długich, gorących kąpieli oraz innych sytuacji, w których możesz narazić się na nadmierną temperaturę; przy siedzącym trybie życia należy także zadbać o częste przerwy w formie krótkich spacerów oraz unikać obcisłych ubrań i bielizny,
 • zrezygnować lub mocno ograniczyć używki, takie jak alkohol i papierosy.

Suplement diety, który poprawi jakość spermy

Możesz również zastosować suplement diety, który będzie podstawą poprawy jakości nasienia i znacznie przyczyni się do zwiększenia płodności w naturalny sposób. Szczególnie polecanym środkiem jest Semaxin – suplement, którego zadaniem jest wspieranie potencji i płodności mężczyzny.

Zawiera on kompleks naturalnych składników, bezpośrednio wpływających na możliwości seksualne mężczyzny i żywotność jego nasienia. W efekcie przy regularnym stosowaniu poprawia jakość erekcji i wytrysku, przyczyniając się do bardziej satysfakcjonującego stosunku i zwiększając szanse na zapłodnienie.

Semaxin to suplement diety, który dostarczy Ci wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, jakie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego mężczyzny. Zadba o odpowiedni poziom testosteronu, przyczyni się do dłuższych i silniejszych erekcji oraz mocniej odczuwalnych orgazmów.

Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć ilość nasienia, Semaxin jest odpowiedzią również w tym przypadku – dzięki zawartości składników poprawiających płodność mężczyzny, znacząco wpływa na ilość i jakość spermy, ułatwiając zapłodnienie.

Co stoi za skutecznością preparatu Semaxin?

Semaxin to suplement diety, oparty o naturalne składniki o udowodnionym naukowo działaniu. Jego skład został skomponowany w taki sposób, by dostarczał mężczyźnie wszystkich niezbędnych mu witamin i minerałów, wpływających na płodność i możliwości seksualne.

Wśród składników zawartych w tym preparacie znajdziemy:

 • N-acetylo-L-cysteinę, czyli aminokwas, który ma wpływ na ochronę kodu genetycznego DNA, przenoszonego w plemnikach,
 • ekstrakt z korzenia traganka błoniastego, który przyczynia się do poprawy ruchliwości plemników, zwalcza wolne rodniki i poprawia ogólną sprawność fizyczną,
 • zestaw witamin i minerałów, w tym witaminę E, B12, foliany, selen i cynk, które zwiększają ilość testosteronu i dbają o poprawny przebieg spermatogenezy,
 • ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego, który zwiększa potencję i poprawia płodność,
 • ekstrakt z kwiatu szafranu, który zwiększa ilość nasienia, poprawia długość i siłę erekcji oraz zwiększa ochotę na seks,
 • ekstrakt z witani ospałej, która wpływa na ruchliwość i liczbę plemników.

Jakie efekty zapewnia suplement?

Semaxin przynosi efekty już po miesiącu regularnego przyjmowania, dlatego jest ogromnym wsparciem dla osób pragnących poprawić swoją płodność i męską sprawność seksualną. Wśród efektów, jakie zapewnia jego zażywanie, znajdują się:

 • zwiększona ilość nasienia,
 • poprawa jakości plemników,
 • poprawny przebieg spermatogenezy,
 • większa, dłuższa erekcja,
 • mocniejszy orgazm,
 • zwiększone libido,
 • uregulowany poziom testosteronu.

Semaxin jest więc wartościowym wsparciem leczenia niepłodności i sprzymierzeńcem starań o dziecko. Zadba zarówno o sferę seksualną, zapewniając stałą ochotę na stosunek i poprawiając możliwości mężczyzny podczas zbliżenia z partnerką, jak i o płodność, zwiększając szansę na udane zapłodnienie.

Czy warto postawić na Semaxin?

Problemy z płodnością nie muszą oznaczać od razu trudnego leczenia – w wielu przypadkach możemy sami zwiększyć swoje możliwości dzięki drobnym zmianom, wprowadzonym do codziennego życia.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybkie efekty jest zastosowanie wartościowego suplementu diety, który dostarczy nam wszystkich składników niezbędnych do tego, by przywrócić najwyższą jakość nasienia i umożliwić doprowadzenie do ciąży.

Semaxin jest wartościowym źródłem naturalnych składników, mających bezpośredni wpływ na możliwości mężczyzny. Ułatwia przy tym proces ich przyswajania, zawiera bowiem komplet niezbędnych witamin i minerałów, pochodzących z najbardziej wartościowych źródeł. Dzięki jego przyjmowaniu, można znacząco poprawić swoje wyniki odnośnie ruchliwości i jakości plemników, a także poziomu testosteronu i libido oraz osiąganych erekcji.

Przyjmując suplement, możesz więc przyspieszyć proces poprawy swojej płodności i znacznie zwiększyć swoje możliwości w tym zakresie.

Jak poprawić jakość nasienia – jakie opinie znajdziemy na forum?

Problemy z zadowalającym życiem seksualnym, zarówno pod względem satysfakcjonującego stosunku, jak i płodności, są niestety bardzo powszechne. Można zauważyć to choćby po tematach panujących na męskich forach internetowych. Informacje o sposobach na zwiększenie ilości i ruchliwości plemników są poszukiwane przez wielu mężczyzn, a skuteczność dostępnych środków jest szeroko testowana.

Również Semaxin został przetestowany przez społeczność internautów, a opinie o nim są bardzo wysokie. Docenia się przede wszystkim jego skuteczność w stosunkowo krótkim czasie, efekty można bowiem zaobserwować już po miesiącu regularnego przyjmowania.

W pierwszej kolejności można zauważyć jego pozytywny wpływ na długość i wielkość erekcji oraz zwiększony apetyt na seks. Ważniejsze, długofalowe skutki dotyczące płodności również są odnotowywane. Dzięki wartościowym składnikom, suplement skutecznie poprawia jakość nasienia, pomagając zwalczyć problemy z płodnością.

Semaxin jest również doceniany ze względu na bezpieczeństwo jego zażywania i brak skutków ubocznych – dzięki wykorzystaniu wyłącznie naturalnych, przebadanych składników może być zażywany przez każdego.