Odkwaszanie organizmu

Odkwaszanie organizmu – sprawdzone metody!

Detoks organizmu bardzo często mylony jest z dietą odchudzającą. Tak naprawdę stosowanie detoksu ma zupełnie inny wpływ na organizm, niż stosowanie diet i dążenie do utraty zbędnych kilogramów. Na odkwaszanie organizmu decyduje się coraz większa liczba osób pragnących zyskać dobre samopoczucie, promienny wygląd i zastrzyk energii. Czym jest detoks? Jakie preparaty wspomagają ten proces?

 

Detoks organizmu – co to jest?

Detoks organizmu niezwykle często mylony jest ze stosowaniem diety odchudzającej. Tak naprawdę jest to nieco szersze pojęcie. Skupia się on nie tylko na utracie zbędnych kilogramów, ale również na dogłębnym oczyszczeniu organizmu z resztek pokarmowych, toksyn i wszelkich zanieczyszczeń odpowiadających za procesy starzenia się skóry, męczliwość i powstawanie chorób. Detoks to przede wszystkim usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, które sprawiają, że czujemy się ociężali i nie mamy ochoty na podejmowanie jakichkolwiek czynności. Takim uczuciom towarzyszy często utrata energii, frustracja i przygnębienie. Na tego typu krok decydują się w większości osoby, które w niedalekiej przeszłości spożywały nadmiar niezdrowej żywności, kawy i szkodliwych substancji, takich jak alkohol, czy palenie papierosów. Regularne odtruwanie organizmu poprawia jego funkcjonowanie, układ odpornościowy oraz działa jak naturalny filtr usuwający szkodliwe substancji z narządów, takich jak wątroba, nerki, czy naczynia krwionośne. Warto zaznaczyć, że wątroba to jeden z najbardziej obciążonych narządów w organizmie człowieka. Detoks organizmu powinien przeprowadzać tak naprawdę każdy. Niebezpieczne związki i toksyny, które znajdują się w spożywanym pokarmie i wdychanych codziennie toksynach, powinny być szybko i skutecznie usuwane. Do skutków ubocznych, które towarzyszą niezdrowemu trybowi życia, należy apatia, zmęczenie, ospałość, chwiejne stany emocjonalne oraz niestrawność.

Zakwaszony organizm – co to oznacza?

Zakwaszenie organizmu to przede wszystkim efekt niezdrowego odżywiania i trybu życia. W tym stanie dochodzi do wielu dysfunkcji w organizmie, w tym do zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Przyczynia się do tego brak ruchu, spożywanie nadmiernej ilości kaw oraz nieodpowiednia dieta uboga w zboża, owoce i warzywa. Niestety coraz większa liczba osób skarży się na złe samopoczucie oraz brak sił, które spowodowane jest nie pogodą, a zakwaszeniem organizmu, które często odpowiada za wzrosty wagi, matowe włosy oraz łamliwe paznokcie. Wszystko to sprowadza się jednak do niedoborów pokarmowych, które szybko trzeba uzupełnić, aby zyskać pełnię sił. Jak wiadomo, skala pH wynosi od 0 do 14. Każdy z przyjmowanych płynów cechuję się innym pH, a mechanizmy, które znajdują się w organizmie, mają za zadanie regulować ich poziom, aby był optymalny dla organizmu. Do najkwaśniejszych płynów należy bez wątpienia sok żołądkowy, którego pH to około 2. Zakwaszenie organizmu to stan zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Już wcześniej wspomniane zostało, że zakwaszenie organizmu w bardzo dużym stopniu uzależnione jest od nieprawidłowej diety oraz brak aktywności fizycznej. Produkty, które dostarczane są do organizmu, można podzielić na te o odczynie kwasowym, obojętnym i zasadowym. Podczas trawienia pokarmów uwalniane są kwasy tłuszczowe, aminokwasy i składniki mineralne, które są w następnym etapie metabolizowane. To żywność decyduje o tym, czy efekty przemian będą zasadotwórcze, czy też kwasotwórcze. Obok złej diety i braku aktywności, do przyczyn zakwaszenia zaliczyć należy również głodzenie się, stres i stosowanie używek, które niezwykle negatywnie oddziałują na organizm człowieka. Wszystkie te stany przyczyniają się do zachwiania homeostazy, czyli równowagi organizmu.

Objawy zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu ma bardzo negatywny wpływ na organizm i może powodować wiele przykrych zjawisk, takich jak zaburzenia enzymatyczne, agresywnego działania kwasów na tkanki oraz szeregu innych dolegliwości. Tak naprawdę objawy zakwaszenia nie zawsze są takie oczywiste. Efekty zakwaszenia mogą być jednak odczuwane na całym organizmie. Ciężko stwierdzić, czym zakwaszenie do końca jest spowodowane. Objawy zakwaszenia organizmu są niespecyficzne. Do najważniejszych oznak zakwaszenia zaliczyć można jednak:

 • Zapalenia dziąseł,
 • pękanie kącików ust,
 • bak energii,
 • chroniczne zmęczenie,
 • nerwowość,
 • chwiejność stanów emocjonalnych,
 • zapalenia jelit,
 • problemy z wypróżnianiem,
 • podatność na zapalenia pęcherza,
 • biegunki,
 • częste pieczenie odbytu,
 • katary,
 • skurcze łydek,
 • cienkie i łamliwe włosy oraz paznokcie,
 • bóle stawów,
 • sztywnienie szyi.

Co zakwasza organizm?

Zakwaszenie organizmu można interpretować również jako nieprawidłową ilość anionów i kationów w tak zwanych płynach ustrojowych. Warto podkreślić, że w obrębie organizmu niemal ciągle zachodzą przemiany chemiczne, a ich prawidłowy przebieg uzależniony jest od optymalnego pH w organizmie. Co ciekawe, pH krwi mieści się w przedziale 7,35-7,45, a nawet nieznaczne przekroczenie tej granicy może powodować problemy zdrowotne. Wśród przyczyn zakwaszenia organizmu wyróżnia się:

Nieprawidłowa dieta

To główny czynnik, który w dużym stopniu wpływa na procesy zakwaszające organizm. Jedzenie zbyt dużej ilości tłuszczowych i bezwartościowych posiłków może nie tylko doprowadzić do nadwagi, ale również do zakwaszenia. Aby temu zapobiec, warto stosować zbilansowaną dietę bogatą w błonnik i aminokwasy. Cenne w tym przypadku będą ryby, otręby, świeże warzywa i owoce oraz pełnowartościowe pieczywo.

Głodówki i restrykcyjne diety

Swego czasu były one bardzo modne. Wiele osób sądziło, że głodzenie organizmu ma pozytywny skutek i oczyszcza. To nieprawda. Dla organizmu brak dostarczania substancji odżywczych wiążę się z jego rozregulowaniem i pogorszeniem funkcjonowania. Waga może w takim przypadku zwiększyć się niemal dwukrotnie, kiedy organizm otrzyma jakikolwiek posiłek. Dzieje się tak ze względu na zdolność magazynowania substancji ,,na później”.

Stosowanie niektórych leków

Wiele osób stosuje preparaty i leki bez konsultacji z lekarzem. Tabletki, które dostarczamy do organizmu, bogate są w związki chemiczne, z których trawieniem często organizm nie może sobie poradzić. Wszystko to prowadzi do zakwaszenia organizmu.

Używki

Papierosy, alkohol, oraz silniejsze, zakazane substancje powodują zakwaszenie organizmu. Mają one wysoki poziom toksyczności, a narządy wewnętrzne nie są w stanie ich usuwać, dlatego magazynują się w obrębie organizmu. Nie warto ulegać pokusie i wyzbyć się wszelkich niezdrowych nawyków, jakie towarzyszą naszemu życiu.

Do innych, niespecyficznych przyczyn zakwaszenia organizmu zaliczyć można również:

 • Intensywny wysiłek fizyczny,
 • zwiększoną przemianę materii,
 • nieprawidłowości podczas wydzielania jonów wodorowych,
 • zatrucia,
 • biegunki,
 • ciążę.

Jak odkwasić organizm?

Woda

Jak odkwasić organizm

Woda wspomaga filtrację nerek oraz usuwanie szkodliwych przemian z organizmu. Sprawia, że wszelkie szkodliwe substancje mogą szybko i skutecznie zostać usunięte z organizmu. Każdy narząd wewnętrzny potrzebuje nie tylko oczyszczenia, ale i nawilżenia, dlatego w przypadku braku dostarczania jej do organizmu, mogą powstawać nieprzyjemne bóle głowy, zawroty, a nawet mdłości. Organizm w ten sposób daje znak, że dzieje się coś złego i potrzebuje nawodnienia. Oprócz wspomnianych wcześniej przykrych dolegliwości wyróżnić można również suchość skóry, zaparcia oraz bóle brzucha. Dorosły człowiek powinien na bieżąco uzupełniać wodę i wypijać jej około 2 litry dziennie. Woda wliczana jest również w herbatach oraz ziołach. Spożywanie wody przed zjedzeniem posiłku zmniejsza apetyt i sprawia, że głód będzie mniejszy.

Cytryna

Nie tylko wspomaga pracę wątroby, ale również procesy usuwania kamieni żółciowych. Chociaż cechuje się kwaśnym smakiem, działa na organizm zasadowo, co pozytywne wpływa na szybkość procesów detoksykacyjnych i odkwaszających. Jeżeli więc chcesz oczyścić swój organizm, wypijaj 4 szklanki wody z cytryną dziennie. W celu wsparcia perystaltyki jelit i przyspieszenia jej pracy wypijaj szklankę ciepłej wody z cytryną na czczo. Pobudzi to jelita do pracy i sprawi, że przemiana stanie się szybsza.

Zielona herbata

To jedna z najchętniej wypijanych herbat na świecie. Nie tylko reguluje mechanizm wątroby, ale i oczyszcza organizm z toksyn nagromadzonych w narządach. Katechiny, które się w niej znajdują, wspomagają trawienie tłuszczów, natomiast polifenole wymiatają wolne rodniki i sprawiają, że wszelkie toksyczne substancje odpowiadające za procesy starzenia się skóry zostaną wymiecione niczym szczotką. W celu wydobycia z listków ich cennych właściwości należy zalewać je wodą, której temperatura nie przekracza 80 stopni C.

Żurawina

Owoce żurawiny zawierają substancje, które działają antybakteryjnie na organizm. Dodatkowo zapobiegają osiedlaniu się bakterii w okolicach dróg moczowych, dlatego zapalenia pęcherza stają się znacznie rzadsze. Żurawina wykazuje działanie moczopędne, co pozwala na usuwanie toksycznych substancji. Zawiera ona w sobie ogromne pokłady antyoksydantów oraz polifenoli, które usuwają toksyny.

Buraki

Mają one skuteczne działanie odkwaszające i oczyszczające. Toksyny mogą dzięki nim zostać szybko i skutecznie usunięte z organizmu. Co ciekawe, w burakach obecny jest błonnik, który pobudza jelita do pracy i oczyszcza je z resztek pokarmowych. Reguluje również poziom glukozy we krwi, dlatego jest to warzywo zalecane szczególnie cukrzykom.

Kasza jaglana

Działa ona zasadotwórczo i skutecznie odkwasza organizm. Wszystko to przyczynia się do wzmacniania procesów odkwaszania. Ma ona również właściwości przeciwgrzybicze i antystatyczne. Często zalecana jest w przypadku niestrawności. Zawarty w niej błonnik usuwa niestrawione resztki pokarmowe i przyspiesza perystaltykę jelit. Krzemionka, która również znajduje się w kaszy jaglanej, ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie.

Kapusta

Najlepiej, aby była kiszona. W jej składzie prócz cennych witamin, minerałów i przeciwutleniaczy znaleźć można również siarka, która znacznie przyspiesza pracę wątroby i przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Zawiera ona również probiotyki, które dbają o florę bakteryjną organizmu. Wypróżnienia stają się regularne i usprawnia procesy trawienia.

Pietruszka

Zawiera ona chlorofil wspomagający procesy detoksykacyjne. Wspomaga ona również niwelowanie nieprzyjemnego zapachu z ust, który jest częstym objawem zakwaszenia. Dodatkowo zapobiega ona nieprzyjemnym infekcjom dróg moczowych oraz usuwa rakotwórcze substancje, które przedostały się do organizmu wraz z dymem tytoniowym. Dodatkowo dzięki natce pietruszki można poprawić również wygląd skóry, włosów i paznokci.

Jabłka

Kwasy zawarte w jabłkach eliminują substancje toksyczne i wspomagają utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Zawierają one również kwercetynę, czyli związek, który usuwa metale ciężkie i wolne rodniki odpowiadające za procesy starzenia się skóry. Potas zawarty w jabłkach skutecznie chroni przed ewentualnymi obrzękami i wspomaga procesy przemiany materii. Spożywanie jabłka zwiększa uczucie sytości w organizmie i przeciwdziała nieprzyjemnym zaparciom.

Figi

Figi niezwykle korzystnie wpływają na pracę wątroby i innych narządów wewnętrznych. Dzięki ogromnej zawartości błonnika wspomagają trawienie i regulują przemiany metaboliczne. Wykazują również działanie przeciwpasożytnicze i przeciwbakteryjne. Są pyszne i dostępne w wielu sklepach. Można spożywać je na owsiance lub jako przekąskę w ciągu dnia, która nasyci i zadba o dobre samopoczucie.

Seler

Zarówno seler naciowy, jak i korzeniowy, zawiera duże ilości błonnika i wykazuje działanie detoksykacyjne, odkwaszające i oczyszczające. Dodatkowo usuwają kwas moczowy i przyspieszają przemianę materii. Nadmierna ilość kwasu moczowego może odkładać się w postaci kryształków i prowadzić do niszczenia stawów.

 Jak odkwasić organizm? – Spirulin Plus!

Spirulin PlusSpirulin Plus to jeden z najnowocześniejszych preparatów, które powstały z myślą o osobach pragnących zadbać o swoje zdrowie od środka. Został stworzony w oparciu o nowoczesne technologie z udziałem wielu specjalistów. Jego skład sprawia, że jego stosowanie nie wiążę się z żadnymi skutkami ubocznymi. Jego działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach oraz opiniach użytkowników. Warto jednak pamiętać, aby  Spirulin Plus kupować wyłącznie na stronie producenta. Niestety konkurencja często korzysta z dobrej renomy danego preparatu, tworząc produkt podrobiony, niemający nic wspólnego z oryginałem! Producent zapewnia również gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku braku widocznych efektów. To połączenie kompozycji naturalnych składników i spiruliny, która znalazła swoje zastosowanie w wielu suplementach diety i kosmetyce. Już dziś zakup  Spirulin Plus i ciesz się efektami, jakie daje. Dzięki  Spirulin Plus możesz:

 • Odkwasić organizm,
 • pozbyć się nadmiaru wody,
 • zwiększyć witalność organizmu,
 • poprawić wygląd i samopoczucie.

Dieta przy odkwaszaniu organizmu

Stosowanie diety odkwaszającej w przypadku zakwaszenia organizmu jest bardzo ważne. Dieta zasadowa będzie w tym przypadku idealnym rozwiązaniem problemów związanych z zakwaszonym organizmem. Ukochali ją sobie mieszkańcy Chin, Indii, a teraz Europy. Dieta zasadowa pomaga w uporaniu się z wieloma przykrymi dolegliwościami organizmu. Zalecana jest zwłaszcza kobietom, gdyż wspomaga utrzymywanie prawidłowego poziomu wapnia w kościach, a jak wiadomo, na jego spadek narażone są kobiety po 30. roku życia. W żądnym kolejnym rokiem jest go mniej. Aby zobaczyć efekty stosowania tej diety, konieczne jest spożywanie produktów o pH zasadowym. W celu zwiększenia odczynu zasadowego danego pokarmu wystarczy skropić go cytryną lub limonką. Wiele osób uważa błędnie, że owoce te mają odczyn kwaśny. Nic bardziej mylnego- to najbardziej zasadowe owoce, jakie istnieją! Cytryna może być z powodzeniem dodawana do napojów oraz potraw. Dzięki niej można w szybki i skuteczny sposób pozbyć się kwasów z organizmu. Oprócz tego warto stosować również produkty wymienione wyżej oraz melony, oliwę, mleko sojowe, ziołowe herbaty, świeże warzywa i owoce oraz naturalny miód.

 Podsumowanie

Jak widać, odkwaszanie i oczyszczanie organizmu jest niezwykle ważne. Bagatelizowanie problemu może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi zjawiskami, takimi jak uczucie zmęczenia, ospałość, uczucie ciężkości i nudności. Zakwaszony organizm nie jest w stanie w pełni sprawnie funkcjonować, a złe samopoczucie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zakwaszeniu sprzyja nieprawidłowa dieta, brak snu, stosowanie używek i nadmierny stres, którego jak wiadomo, nie można wyeliminować ze swojego życia. Oprócz zdrowej diety i spożywania dużej ilości wody, konieczne jest stosowanie środków wspomagających detoksykację, do których zaliczamy  Spirulin Plus! To kompozycja naturalnych składników, które kompleksowo działają na cały organizm, pozostawiając go oczyszczonym i gotowym do wykonywania codziennych trudności. Jeżeli więc zależy Ci na dobrym samopoczuciu, odkwaszeniu organizmu i usunięciu nadmiaru wody, zastosuj ten suplement diety i zobacz, co możesz dzięki niemu uzyskać!