Slimberry

Slimberry. Opinie o produkcie na odchudzanie. Czy jest tak dobry?

Co do tego, że rynek suplementów diet w Polsce cały czas się rozwija, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Według ekspertów, w 2020 roku, wartość jego wartość przekroczy 5 miliardów złotych!

Agencja sondażowa SW Research opublikowała niedawno raport, z którego wynika, że po różnego rodzaju preparaty wspomagające zdrowie i urodę sięga ponad 70% Polaków! Spore grono, korzysta ze środków, które mają na celu przyśpieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej i ograniczyć apetyt, tudzież wspomóc odchudzanie.

Jednym z produktów na odchudzanie, który cieszy się wyjątkowo wysoką popularnością jest Slimberry. Czy spore zainteresowanie Slimberry idzie w parze ze skutecznością tego produktu? Czy to efektywny suplement diety na odchudzanie?

Co to jest Slimberry?

Slimberry to produkt przedstawiany przez producenta jako nowoczesny, skuteczny preparat wspomagający naturalną redukcję tkanki tłuszczowej.

W oficjalnym sklepie produktu, możemy przeczytać, że jest to środek dla osób, które pragną:

 • zredukować tkankę tłuszczową
 • ustabilizować (kontrolować) masę ciała

Produkt dostępny jest w wielu krajach na całym świecie. W Polsce jego dystrybucją zajmuje się Vital Progres Sp. z o.o. z siedzibą w Mrągowie.

Skład suplementu Slimberry

Slimberry to suplement diety, w którym znajdziemy cztery substancje aktywne, a mianowicie:

 • aronia (aronia melanocarpa)
 • goji berry (lycium chinense)
 • chili (capsicium)
 • acai berry (euterpe oleracea)

Zdając sobie sprawę, że dla wielu naszych czytelników, powyższe informacje mogą być niedostateczne, aby ocenić efektywność preparatu, pokusiliśmy się o krótką analizę każdej z substancji.

 • Aronia (aronia melanocarpa) zwana aronią czarną to gatunek krzewów z rodziny różowatych. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej i Ameryce Środkowej. Ze względu na swoje właściwości pro-zdrowotne (jest szeroko wykorzystywana przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej), została wprowadzona i jest uprawiana m.in. w krajach europejskich.

Niestety, wiedza encyklopedyczna niewiele mówi o efektywności aronii w procesie spalania tkanki tłuszczowej.

Natomiast, uważa się, ze aronia to skuteczne wsparcie dla procesów detoksykacyjnych (oczyszczających) organizm. Nie mniej, trudno spodziewać się, by wspomniane działanie miało duży wpływ na proces redukcji.

 • Goji Berry (lycium chinense) to owoce wykorzystywane w tradycyjnej medycynie ludowej takich krajów jak: Chiny, Wietnam, Japonia czy Korea.

Goji Berry traktowany jest jako superfruit. Nie mniej, warto wiedzieć – że owoc ten był (i nadal jest!) przedmiotem wielu kontrowersji. Wiedza encyklopedyczna podaje, ze owoce, nasiona, korzenie i inne części Goji zostały szczegółowo przeanalizowane zarówno in vitro, jak i in vivo. Nie potwierdzono jednak skuteczności klinicznej. Tym samym, trudno traktować Goji Berry jako antidotum na nadwagę i otyłość.

 • Chili (capsicium) to ogólna nazwa niektórych gatunków papryki, wyróżniających się bardzo ostrym smakiem.

Za ostry smak chili odpowiada kapsaicyna, która działa drażniąco na skórę i błony śluzowe. Uważa się, że może wspomagać odchudzanie, aczkolwiek m.in. w Wikipedii.org możemy przeczytać, że:

Nie ma wystarczających dowodów klinicznych, aby określić rolę przyjmowanej kapsaicyny w kilku zaburzeniach u ludzi, w tym w otyłości, nowotworach i chorobach układu krążenia.”

W związku z powyższym, trudno traktować chili jako rozwiązanie dietetyczne.

 • Acai Berry (euterpe oleracea) to owoce euterpy warzywnej – rośliny z gatunku palm.

Jagody Acai przypominają winogrona. Uważa się, że stanowią bardzo silny antyoksydant i środek ograniczający apetyt.

Powyższe informacje znajdują potwierdzenie w licznych publikacjach. Sporo miejsca jagodom Acai poświęca między innymi serwis Medical News Today, który informuje, że Acai Berry jest skutecznym rozwiązaniem w przypadku:

 • leczeniu i profilaktyce choroby Alzhaimera i choroby Parkinsona
 • leczeniu i profilaktyce serca (m.in. ogranicza ryzyko zawału serca, zmniejsza poziom cholesterolu i trójglicerydów)
 • profilaktyce chorób nowotworowych

Jeśli zaś chodzi o właściwości odchudzające Acai Berry, to w tym przypadku nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że jest to rozwiązanie skuteczne. Wszystko to za sprawą:

 • wysokiej zawartości błonnika (ogranicza łaknienie, usprawnia pracę układu trawiennego, reguluje proces detoksykacji organizmu)
 • aminokwasów i bogactwa mineralno-witaminowego (zwiększają poziom energetyczny w organizmie, redukują zmęczenie – pozwalają na realizację efektywniejszego treningu redukcyjnego, zwiększają wytrzymałość, zwiększają wydajność organizmu)

Niezwykle ważne z punktu widzenia leczenia nadwagi i otyłości jest również to, że Acai Berry działa profilaktycznie i leczniczo na niektóre przypadłości/choroby towarzyszące nadmiernej masie ciała, tj.: stabilizuje ciśnienie krwi i działa przeciwmiażdżycowo, reguluje poziom cukru we krwi, ogranicza poziom cholesterolu).

Nie ma zatem nic dziwnego, w tym, że Acai Berry działa i jest świetnym rozwiązaniem wspomagającym procesy redukcyjne.

Opinie o SlimBerry

SlimBerry to produkt cieszący się niemałą popularnością. W związku z tym, znalezienie opinii i recenzji nie jest żadnym problemem. Niemal na każdym forum o urodzie/odchudzaniu przewijają się wątki traktujące o tym produkcie.

Niestety, lwia część opinii ma charakter negatywny. Aby lepiej zobrazować co sądzą o SlimBerry inni konsumenci, postanowiliśmy przytoczyć kilka komentarzy:

„Stosowałam SlimBerry i poza uszczupleniem budżetu o sporo kasy – efektów brak. Dla mnie to jedna wielka bujda. Niestety, dopiero po fakcie (po zakupie) zerknęłam na skład i okazało się, że płacę za tyle za aronię. No nic, za błędy się płaci.”

„Chciałabym powiedzieć, że SlimBerry mi pomógł, ale niestety… tak jak byłam gruba, tak jestem nadal. Mimo, że skusiłam się na trzymiesięczną kurację. Oczywiście, stosowałam dietę i aktywność fizyczną – mimo tego schudłam raptem kilka kilogramów. Oczekiwania wynikające z zapewnień producenta były nieco inne.”

„Muszę wszystkich przestrzec: to pic na wodę. Takie tabletki (spójrzcie na skład) nie mają prawa działać. Poza chili i acai berry (w śmiesznie małych ilościach – po 80,00mg) nie ma tam absolutnie nic, co mogłoby sprawić, że zaczniecie chudnąć.”

„Mogę siebie nazywać ekspertem ds. tabletek na odchudzanie. Stosowałem już wiele różnych preparatów, w tym – wspomniany Slimberry. Niestety, nie mam najlepszego zdania o tym środku. Poza ładnym opakowaniem, wygodną formą i… kupą bajek na stronie producenta, sam suplement zwyczajnie nie działa.”

Oczywiście, niekiedy pojawiają się pozytywne recenzje Slimberry, aczkolwiek jest ich relatywnie mało. Co więcej, nie odnoszą się one w żadnym stopniu do samej skuteczności suplementu, a całego procesu odchudzania (trudno oszacować jaki jest w tym udział tabletek Slimberry).

Ile kosztują tabletki na odchudzanie Slimberry?

Biorąc pod uwagę skład i opinie na temat tabletek Slimberry, można dojść do jednoznacznego wniosku: cena Slimberry jest – co najmniej – „wygórowana”. Wszakże, za 60 kapsułek (zapas na 30 lub 15 dni – w zależności od zaleconego dawkowania) zapłacić musimy 99,00 złotych. To naprawdę sporo.

Gdzie kupić Slimberry?

Mamy również złe wiadomości dla tych, którzy poszukują Slimberry w aptece. To suplement diety, który dostępny jest tylko i wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Niekiedy znaleźć go można w serwisach aukcyjnych/ogłoszeniowych takich jak: OLX, Allegro czy eBay.

Pozytywną informacją na temat dostępności Slimberry jest to, że wysyłka zazwyczaj realizowana jest ekspresowo (produkt dociera do konsumentów w ciągu 24 godzin od zamówienia).

Czy warto sięgnąć po SlimBerry?

Slimberry, a właściwie od niedawna Slimberry+ to rozwiązanie, o którym można powiedzieć naprawdę wiele. Z jednej strony – zawiera skuteczny składnik wspomagający odchudzanie (i nie tylko!) – Acai Berry, z drugiej zaś – bogaty jest w uzupełniacze (tak trzeba traktować Aronię, Chili czy Goji Berry). Dlatego też, analizując ofertę producentów suplementów diet – sugerujemy sięgnąć po środki bazujące tylko i wyłącznie na skutecznych substancjach. Mowa między innymi o Acai Berry Extreme.

Alternatywa dla Slimberry: Acai Berry Extreme

Acai Berry Extreme to rozwiązanie, o którym można mówić jako o lepszym, efektywniejszym i korzystniejszym sposobie na odchudzanie. To produkt, który bazuje tylko i wyłącznie na wyciągu z owoców Acai, a więc – jedynym skutecznym składniku SlimBerry. Co więcej, zawiera największą dawkę wyciągu z jagód Acai w jednej kapsułce (500,00 mg)! Dla porównania, w jednej kapsułce SlimBerry znajdziemy zaledwie 80,00 mg wyciągu z jagód Acai.

Pokusiliśmy się o ciekawe zestawienie Acai Berry Extreme i Slimberry, które obrazuje dysproporcje pomiędzy produktami:

Zawartość wyciągu z jagód Acai w SlimBerry i Acai Berry Extreme

Slimberry

Acai Berry

1 kapsułka

80,00 mg

500,00 mg

2 kapsułki (dzienna porcja)

160,00 mg

1000,00 mg

30 dni suplementacji

4800,00 mg

30 000,00 mg

Oznacza to, że skuteczność (w przypadku procesu redukcji zbędnych kilogramów) jest ponad 6 razy wyższa przy zastosowaniu Acai Berry Extreme.

Oczywiście, można wierzyć, że inne środki (Aronia, Chili, Goji Berry) również wspomagają proces redukcji, aczkolwiek – w każdym rzetelnym źródle, tego typu tezy są podważane. Nie mniej, gdyby ktoś miał wątpliwości, to nawet uwzględniając powyższe, Acai Berry Extreme wygląda korzystniej:

2 kapsułki Acai Berry Extreme zawierają: 1000,00 mg substancji aktywnych

2 kapsułki SlimBerry zawierają: 800,00 mg substancji aktywnych

Aby dowiedzieć się więcej na temat Acai Berry Extreme zachęcamy do zapoznania się z publikacją:

→ Recenzja suplementu diety Acai Berry Extreme

Produkt można zakupić bezpośrednio u producenta: www.acaiberryextreme.pl, który gwarantuje 90-dniową gwarancję zwrotu w przypadku braku satysfakcji:

„Skuteczność preparatu Acai Berry Extreme została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.”

Idąc dalej, warto zauważyć, że producent Acai Berry oferuje produkt w kilku wariantach cenowych. Przy zakupie kilku opakowań za jedno opakowanie produktu zapłacimy raptem 74,50 zł. Bez wątpienia – to naprawdę atrakcyjna oferta.

Slimberry. Opinie o produkcie na odchudzanie. Czy jest tak dobry?

Co do tego, że rynek suplementów diet w Polsce cały czas się rozwija, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Według ekspertów, w 2020 roku, wartość jego wartość przekroczy 5 miliardów złotych!

Ocena redakcji:
3