Zioła na potencję

Zioła na potencję. Które są skuteczne? Czy warto sięgnąć po tabletki ziołowe na problemy ze sprawnością seksualną?

Istnieje wiele rozwiązań, których celem jest wspomaganie sprawności seksualnej mężczyzn. Obok leków i suplementów diety, mężczyźni ochoczo sięgają po zioła na potencję. Które z nich są warte uwagi? Czy faktycznie metody promowane przez medycynę niekonwencjonalną stanowią skuteczne wsparcie dla sprawności seksualnej?

Dlaczego sięgamy po zioła na potencję? Przyczyny problemów ze sprawnością seksualną mężczyzn

Według Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej z zaburzeniami erekcji boryka się ponad 2,5 miliona Polaków. Jeśli dodatkowo wziąć pod uwagę inne defekty, tj. przedwczesny wytrysk, obniżone libido itd., może okazać się, że liczba mężczyzn z zaburzeniami sprawności seksualnej jest jeszcze większa.

Zanim przejdziemy do charakterystyki przyczyn impotencji, warto zdefiniować sam termin. Otóż, potencja według wiedzy encyklopedycznej to zdolność (organizmu) do reakcji seksualnych, mierzona częstotliwością reakcji seksualnych w jednostce czasu. To jednak nie jedyna definicja. Powszechnie „potencja” to po prostu sprawność seksualna, tudzież zdolność do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Przyczyn zaburzeń sprawności seksualnej może być naprawdę wiele. Podzielić je możemy na dwie grupy, tj.:

 • przyczyny organiczne (choroby, wpływ leków, niezdrowy tryb życia itp.)
 • przyczyny psychogenne (stres, depresja, stany lękowe)

Niekiedy zdarza się, że na problemy z potencją składają się zarówno czynniki psychogenne, jak i organiczne. Wówczas, mówi się o przyczynach „mieszanych”.

Co więcej, medycyna dokonuje innego podziału, tj.:

 • nabyte
 • wtórne (od urodzenia)

Rzecz jasna, w zależności od przyczyny (konkretnej diagnozy) sugeruje się podejmowanie różnych działań. Niekiedy zalecana jest psychoterapia, innym razem wskazuje się suplementy diety, a jeszcze innym – najlepszym wyborem okazują się zioła na potencję.

O tym, która forma terapii będzie najefektywniejsza powinien decydować lekarz, aczkolwiek ze względu na charakter problemu – wielu mężczyzn rezygnuje z konsultacji ze specjalistą, by następnie szukać rad między innymi w Internecie. Oczywiście, potępiamy taką ścieżkę – nie mniej, dbając o naszych czytelników pragniemy przedstawić najlepsze zioła na potencję (i nie tylko!).

Które zioła na potencję warto stosować? TOP 5 ziół na męskie problemy

Zioła na potencję to rozwiązanie, które częstokroć przedstawiane jest jako uniwersalny sposób na eliminację zaburzeń sprawności seksualne. Rzecz jasna, nie można traktować ich jako panaceum na całe zło, aczkolwiek – naprawdę w wielu przypadkach okazują się skuteczne.

Korzeń żeń-szenia

Żeń-szeń (Panax ginseng) to gatunek reliktowej byliny z rodziny araliowatych. Jak podaje Wikipedia, przez tradycyjną medycynę chińską, żeń-szeń wykorzystywany jest od 4000 lat. Przypisuje się mu multum właściwości pro-zdrowotnych.

Jak żeń-szeń wpływa na sprawność seksualną? Podaje się, że żeń-szeń działa stymulująco, pobudza krążenie krwi i pozytywnie wpływa na zaburzenia erekcji (zwiększa zdolność do osiągnięcia wzwodu oraz wzmacnia erekcję). Prócz tego, w wielu kulturach żeń-szeń traktuje się jako naturalny afrodyzjak.

Korzeń maca

Maca to jadalna roślina z rodziny Brassicaceae. Co ciekawe, określana jest mianem żeń-szenia peruwiańskiego, gdyż wykazuje bliźniaczo podobne właściwości – przynajmniej jeśli chodzi o wpływ na potencję.

Korzeń Maca to składnik wielu różnych suplementów diety dla mężczyzn. Pozytywnie oddziałuje na libido (popęd płciowy), wzmacnia erekcję. Co więcej, niektóre źródła donoszą, że korzeń Maca może intensyfikować i wydłużać orgazmy (zwiększa satysfakcję ze stosunku płciowego). Czy można oczekiwać więcej?

Tribulus Terrestris

Tribulus, a właściwie buzdyganek naziemny to jeden z najsilniejszych, naturalnych boosterów testosteronu. Roślina z rodziny paralistowatych, stymuluje organizm do większej produkcji testosteronu, co przyczynia się do eliminacji problemów ze sprawnością seksualną wywołanych przez zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że testosteron stanowi kompleksowe antidotum na problemy z libido, erekcją czy przedwczesnym wytryskiem.

Warto przy tym zdać sobie sprawę, że u mężczyzn w dojrzałym wieku, poziom testosteronu maleje średnio o 1% w ciągu roku. Nic więc dziwnego, że wielu z nich musi sięgać po boostery energetyczne w celu wzmocnienia męskości i sprawności seksualnej.

Lubczyk

Lubczyk to bylina należąca do rodziny selerowatych, którą często używa się w polskiej kuchni. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z dobroczynnych właściwości tej rośliny. Za sprawą olejków eterycznych oraz kumaryny zawartej w lubczyku – dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co sprzyja osiąganiu erekcji.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż ta powszechnie stosowana roślina pozytywnie wpływa na zdrowie intymne. Wikipedia podaje, że odwar korzenia lubczyku wykorzystywany jest w przypadku nieżytów dróg moczowych i niewydolności nerek. Przetwory z lubczyku łagodzą też bóle menstruacyjne i działają moczopędnie.

Kozieradka

Kozieradka to roślina znana pod kilkoma nazwami, tj. fenegryka, greckie siano, kozioroźnik, boża trawka. Jej nasiona to ogromna wartość dla zdrowia organizmu. Jak się okazuje, z powodzeniem można ją wykorzystywać w celach wzmocnienia erekcji lub eliminacji problemów z jej osiągnięciem.

Wynika to przede wszystkim z wysokiej zawartości selenu oraz żelaza – mikroelementów kluczowych dla prawidłowej produkcji testosteronu w organizmie mężczyzny.

Tabletki ziołowe na potencję – alternatywa dla domowych rozwiązań?

Mężczyźni, którzy borykają się z zaburzeniami sprawności seksualnej, bardzo często oczekują natychmiastowych rezultatów. Nic więc dziwnego, że zioła na potencję są odległą alternatywą. Znacznie częściej decydują się na wykorzystanie suplementów diety i/lub leków (zarówno na receptę, jak i bez recepty).

Co ciekawe, istnieje wiele rozmaitych, doskonale opiniowanych tabletek ziołowych, których skuteczność stoi na bardzo wysokim poziomie. Środki tego typu są na tyle efektywne, że częstokroć zajmują czołowe pozycje w niezależnych rankingach sposobów na potencję. Na polskim rynku na wyróżnienie zasługują trzy propozycje:

Eron Plus

Eron Plus to formuła oparta na dwóch produktach: Eron Plus (do stosowania na co dzień) oraz Eron Plus Before (do stosowania przed stosunkiem). Rozwiązanie to cieszy się ogromną popularnością, jest świetnie opiniowane i oceniane – zarówno przez pacjentów, jak i specjalistów.

Co ciekawe, w Eron Plus znajdziemy:

 • kozieradkę pospolitą
 • korzeń Maca
 • żeń-szeń Koreański
 • buzdyganek naziemny
 • l-argininę HCl

Prócz tego formuła uzupełniona jest o witaminę B6 i witaminę E.

Semaxin

Semaxin to tabletki ziołowe, które od niedawna dostępne są na polskim rynku. Produkt bardzo szybko zyskał na popularności, na co – niewątpliwie – wpływ ma wysoka skuteczność. Semaxin to propozycja dla mężczyzn, którzy jednocześnie pragną poprawić sprawność seksualną i zwiększyć płodność.

Semaxin to tabletki, w których znajdziemy:

 • ekstrakt z korzenia traganka błoniastego
 • ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego
 • ekstrakt z korzenia ashwagandhy
 • ekstrakt z kwiatów szafranu
 • ekstrakt z owoców pieprzu czarnego
 • koenzym Q10
 • N-acetylo-L-cysteina

Co więcej, preparat jest także źródłem folianów, cynku, selenu, witaminy E oraz B12.

Testolan

Testolan to propozycja dla mężczyzn, którzy pragną podnieść poziom testosteronu w organizmie. Wyjątkowa formuła oparta o 11 składników. W Testolanie znajdziemy:

 • kozieradkę
 • buzdyganek naziemny
 • kwas DAA
 • korzeń maca
 • korzeń żeń-szenia koreańskiego
 • witanię ospałą
 • nasiona granatu
 • magnez
 • fosfatydyloserynę
 • witaminę e
 • pieprz czarny

Jak nietrudno zauważyć, powyższe produkty oparte są o naturalne składniki, dzięki czemu bezpieczeństwo ich stosowania jest możliwe zmaksymalizowane. W przeciwieństwie do leków (zarówno na receptę, jak i otc) ich stosowanie z reguły nie powoduje żadnych reakcji niepożądanych.

Problemy z potencją nierzadko wiążą się z kompleksem małego przyrodzenia, dlatego poczytaj o Member XXL!

Zioła na potencję czy tabletki? Co jest lepsze?

Wbrew pozorom osoby, które borykają się z zaburzeniami sprawności seksualnej, mają naprawdę wiele możliwości na skuteczną terapię. Częstokroć stoją jednak przed wyborem – domowe receptury czy komercyjne rozwiązania. Które z opcji jest lepsza?

Oczywiście trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, wszak – każdy przypadek jest odosobniony i powinien być rozpatrywany indywidualnie. Natomiast jedno jest pewne – suplementy diety mają tę przewagę, że zazwyczaj są wieloskładnikowe, co pozwala im oddziaływać na organizm na kilku płaszczyznach. Co więcej, są zdecydowanie bardziej uniwersalne – tj. okazują się skuteczne w większej ilości przypadków, co potwierdzają liczne pozytywne opinie i recenzje.

Bez względu na wszystko, zarówno zioła na potencję, jak i tabletki na potencję – to forma terapii, która jest świetnie recenzowana. Nierzadko, mężczyźni wyżej stawiają rozwiązania promowane przez medycynę niekonwencjonalną od leków, które – notabene – często krytykowane są za to, że powodują rozmaite skutki uboczne.

Bezpieczeństwo stosowania – czy zioła mogą powodować skutki uboczne?

Choć rozwiązania oferowane przez medycynę niekonwencjonalną bardzo często przedstawiane są jako w 100% bezpieczne, należy pamiętać, że każdy produkt może powodować skutki uboczne. Różnica pomiędzy ziołami (i suplementami diety), a lekami (zawierającymi substancję czynną sildenafil) jest taka, że w pierwszym przypadku ryzyko reakcji niepożądanych jest minimalne i w praktyce sprowadza się do zmian o charakterze alergicznym.

W związku z powyższym, nikogo nie powinno dziwić, że obok poszczególnych ziół i suplementów na potencję, bardzo często pojawia się określenie, że jest to bezpieczne rozwiązanie.

Czy warto stosować zioła i suplementy ziołowe na potencję?

Z całą pewnością suplementy naturalne i zioła na potencję to warte uwagi rozwiązanie, które stanowi dobrą alternatywę – dla niekoniecznie bezpiecznych – leków na receptę i leków otc takich jak np. Mensil.

Natomiast, powinniśmy pamiętać, że podstawą leczenia zaburzeń jest zawsze wizyta u specjalisty. Konsultacja z lekarzem pozwala opracować strategię eliminacji problemu i dotrzeć do jego źródła.