Żylaki nóg

Żylaki nóg. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Żylaki to problem znany i powszechny. To trwałe poszerzenie żył powierzchniowych. Zazwyczaj żylaki przyjmują postać jakby sznurków o wężowatej konstrukcji. Bardzo często pierwsze oznaki żylaków mogą zwiastować pojawienie się choroby żylnej w przyszłości. Skłonności do powstawania żylaków uwarunkowane są najczęściej genetycznie, jednak może im sprzyjać nieodpowiedni tryb życia, złe odżywianie oraz indywidualne czynniki. Co należy wiedzieć o żylakach? Dlaczego ich leczenie jest aż tak ważne?

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.

Żylaki nóg. Skąd się biorą?

Żylaki powstają najczęściej na skutek nieodpowiedniego lub utrudnionego odpływu krwi z kończyn dolnych. U każdego człowieka krew płynie przeciwnie do siły grawitacji, czyli do serca. Mogłoby się więc wydawać, że ruch odbywa się ,,pod górę”. Bardzo ważne w tym procesie są zastawki, które umieszczone są wewnątrz każdej żyły. Dzięki nim krew ma szansę krążyć prawidłowo i w żadnym stopniu nie zalega w żyłach, powodując zatory. Jeżeli zastawki zostaną uszkodzone, może dojść do refluksu, czyli procesu polegającego na cofaniu się krwi. Takie zaleganie krwi w żyłach człowieka powoduje stany zapalne oraz powstawanie licznych obrzęków. Jeżeli wiec mamy uszkodzone zastawki, krew zaczyna się cofać. Wzrost ciśnienia krwi spowodowany tym procesem rozciąga żyły niczym sprężynę, co skutkuje powstaniem nieatrakcyjnej pajęczyny na nogach. Żylaki nóg to nieprawidłowe poszerzenia żył i zauważane są u większości osób starszych oraz osób obciążonych genetycznie chorobami żylaków. Skóra nad nimi wraz z upływem czasu staje się napięta i błyszcząca, co stanowi kluczowy element diagnostyczny dla lekarzy. Niedotleniony i nabrzmiały żylak przypomina niebieską , krętą linię. Gdyby połączyć wszystkie naczynia żył w nogach, powstałaby około 100-metrowa rurka. Wiele żył w ciele człowieka schowanych jest głęboko i tworzy tak zwany układ żył głębokich . Ta część żył, która znajduje się na powierzchni to żyły powierzchniowe, które są podatne na zakrzepy. Dla wielu osób żylaki to jedynie efekt estetyczny jednak wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak poważny to problemem i w jaki sposób należy z nim walczyć, zwłaszcza w młodym wieku, kiedy walory estetyczne są bardzo ważne.

Przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych

Jeżeli już wiemy, w jaki sposób dochodzi do powstawania żylaków, szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na proces ich powstawania, ale również na możliwe przyczyny, które w większości mogą przyczyniać się do powstawania tego niepożądanego zjawiska. Naukowcy i specjaliści podkreślają, że ogromne znaczenie mają tutaj czynniki genetyczne, które w większości odpowiadają za powstawanie tych niekorzystnych dla urody zmian. Żylaki kończyn dolnych to popularne zjawisko, jednak warto podkreślić, że ryzyko powstawania wszelkich żylaków wzrasta wraz z wiekiem. Dawniej ich obecność ukazywała się około 45. roku życia, jednak obecnie z problemem tym zmaga się coraz większa młodych osób. Naukowcy i badawcze dowiedli również, że powstawaniu żylaków kończyn dolnych sprzyjać może siedzący tryb życia oraz niezdrowy tryb funkcjonowania. Siedząca praca, złe nawyki żywieniowe i stres to czynniki, które wręcz trzeba wymienić w przypadku żylaków. Powstawaniu żylaków sprzyja nie tylko brak aktywności, ale też otyłość. Często czynnikiem ryzyka mogą być też wady postawy, takie jak płaskostopie. Często zauważalne są również żylaki w ciąży. Inne badania naukowe dowiodły, iż powstawaniu żylaków sprzyja również rasa, wykonywanie zawodów, takich jak fryzjer oraz chodzenie w butach na wysokich obcasach. W skrócie, do czynników ryzyka powstawania żylaków zaliczyć trzeba:

 • czynniki genetyczne,
 • siedzący tryb życia,
 • otyłość,
 • wady postawy,
 • ciąże,
 • dźwiganie ciężarów,
 • częste zaparcia.

Żylaki w ciąży

Żylaki w ciążyCiąża to czas, kiedy kobiety szczególne uważają na stan swojego zdrowia, postawę oraz na zdrowie i życia dziecka rozwijającego się w ich łonie. Niestety ciąża bardzo często stanowi powodów powstawania żylaków. Ciężar, jakim jest dziecko, obciąża organizm przyszłej matki, co powoduje, że obciążone nogi znacznie częściej pokrywają się nieestetycznymi, niebieskimi kreskami, które wyglądają fatalnie. Przyszła mama nie powinna się jednak martwić tym zjawiskiem. Żylaki w ciąży to normalne zjawisko, które po urodzeniu może zniknąć, a stan nóg będzie prezentował się zupełnie tak, jak przed ciążą. Występowanie żylaków w ciąży nierzadko ma podłoże genetyczne. Jeżeli mama lub babcia w ciąży je miały, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten problem dotknie również nas. Ten często wstydliwy problem dotyka ponad 40% kobiet ciężarnych, co sprawia, że niemal co druga kobieta zmaga się z tym problemem. Co sprzyja ich powstawaniu w ciąży? Przede wszystkim ciężar dziecka oraz większa waga matki, zwłaszcza wtedy, kiedy wcześniej zdiagnozowana była u niej otyłość. Takie obciążenie to prawdziwe wyzwanie dla nóg i całego organizmu.

Żylaki w ciąży mogą być również spowodowane nagłym, siedzącym trybem życia oraz ograniczeniem aktywności w ciąży do minimum. Czynniki ryzyka to też zbyt ciasna bielizna oraz częste stanie. Wszystko to sprawia, że jak najszybciej należy myśleć o ich zapobieganiu. Dzięki temu ich powstanie można ograniczyć do minimum. U kobiet, które mają obciążenie żylakami w ciąży, powstawanie zmian na nogach pojawia się w pierwszym trymestrze ciąży. Do powodów zaliczamy duże ciśnienie krwi w macicy, rozluźnienie naczyń krwionośnych oraz uwarunkowania hormonalne zaliczane do głównych powodów.

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.

Każda kobieta może zredukować niemal do minimum powstanie żylaków. Kiedy już się pojawią, może być na to za późno, dlatego warto zapobiegać, niż leczyć. Zasada zapobiegania żylakom polega na eliminacji zbyt wysokiego ciśnienia w strukturach żylnych. W jaki sposób można uchronić się przed wystąpieniem żylaków w ciąży? Przede wszystkim ogromną uwagę należy poświęcić swojej wadze. Zbyt duże przybranie na wadze może być powodem powstania pajączków na powierzchni nóg. Przyrost masy ciała nie powinien przekraczać w ciąży około 12 kilogramów wśród kobiet, które obciążone są ryzykiem żylaków. Wielu lekarzy jest zgodna co do tego, że dbanie o swoją wagę w tym okresie jest bardzo ważne nie tylko dla matki, ale również dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Zapobieganie powstaniu żylaków to również spożywanie witaminy C, która poprawia elastyczność żył i zapobiega osadzaniu się krwi na ich powierzchni. Tak więc witamina C to jeden z podstawowych suplementów diety ograniczających ryzyko powstania pajączków. Do innych skutecznych czynników zaliczyć można też długie spacery oraz wszelkie formy aktywności. Tak więc do sposobów zapobiegania powstawania żylaków kończyn dolnych zaliczyć można:

 • Brak objadania się w ciąży, utrzymywanie zbilansowanej diety,
 • spożywanie witaminy C, która uelastycznia naczynia krwionośne,
 • chodzenie na codzienne spacery,
 • aktywność fizyczna,
 • unikanie zbyt długiego stania,
 • zakładanie specjalistycznych rajstop przeciw żylakom dla kobiet w ciąży,
 • unikanie dźwigania ciężkich rzeczy.

Jaki jest właściwy lekarz od żylaków

Jeżeli już wiemy, jak powstają żylaki i co może być powodem ich powstawania, zwłaszcza w okresie ciąży, zastanówmy się teraz jaki jak nazywa się lekarz od żył, który diagnozuje problem żylaków i wskazuje pacjentowi skuteczne metody leczenia. Tak naprawdę poszczególne rodzaje żylaków wymagają od pacjenta wielu konsultacji z różnego rodzaju lekarzami, którzy mogą uporać się z tym problemem i wskazać skuteczną formę walki z tym problemem. W tym przypadku nie wystarczy jedynie konsultacja z chirurgiem, gdyż problem ten jest niezwykle złożony i skomplikowany. Zwłaszcza w przypadku żylaków odbytu. Tak naprawdę żylaki to nie tylko estetyczna dolegliwość, ale poważne schorzenie, które może rzutować na wiele płaszczyzn życia społecznego człowieka. Wstyd, zażenowanie i ból, jaki towarzyszy żylakom to wstydliwa i krępująca sprawa. Im wcześniej zgłosimy się do lekarza, tym lepiej dla nas i dla naszego organizmu. Do jakiego lekarza jednak należy się zgłosić, aby otrzymać fachową pomoc?żylaki nazywane są często chorobą niewydolności żylnej. Mogą one pojawiać się na różnych miejscach ciała, dlatego warto przyglądać się mu i zapobiegać ich powstawaniu. W przypadku zauważenia pierwszych objawów żylaków należy od razu zgłosić się do lekarza. Leczeniem i diagnostyką żylaków zajmuje się flebolog. Pacjenci mogą zgłaszać się do tego specjalisty nie tylko z żylakami, ale często również z pajączkami, obrzękami limfatycznymi oraz owrzodzeniami podudzia, a także wtedy kiedy pojawiają się hemoroidy. Leczeniem oraz zabiegami na żylakach zajmują się chirurdzy, zwłaszcza chirurdzy naczyniowi, których praca polega na długotrwałych i często precyzyjnych zabiegach, dlatego warto mieć to na uwadze.

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.

Czym zajmuje się chirurgia naczyniowa?

To dział medycyny, który zajmuje się niezwykle skomplikowanymi i szeroko rozumianymi zaburzeniami funkcjonowania naczyń krwionośnych i limfatycznych. Tak naprawdę zabiegi, które przeprowadzane są przez specjalistów chirurgii naczyniowej, ratują ludzkie życie i poprawiają późniejszy komfort życia. Tacy specjaliści nie tylko diagnozują żylakami, ale również dokładnie je rozpoznają i zalecają pacjentom, w jaki sposób powinni postępować i jak powinno przebiegać ich dalsze leczenie.

Jak wygląda leczenie żylaków

Niezwykle ciekawie prezentuje się również proces i sposoby walki z żylakami. Leczenie żylaków to proces długi i często skomplikowany, dlatego od pacjentów wymaga się dyscypliny w praktykowaniu zaleceń lekarza, oraz aktywnego słuchania i wykonywania wszelkich zaleceń. Żylaki kończyn dolnych to problem wielu ludzi. Jest on tak powszechny, że dla nikogo nie powinien on stanowić już powodu do wstydu i uczucia zażenowania. Nieleczone żylaki mogą stanowić bardzo poważne źródło późniejszych chorób i innych dolegliwości układu krwionośnego. /często są one jednak mylnie interpretowane jako negatywny efekt estetyczny i są one ignorowane. Czy istnieją jakieś tabletki na żylaki? Czy maści na żylaki są skuteczne? Wszystko to zależy od indywidualnych predyspozycji poszczególnych chorych dotkniętych tym problemem oraz od tego, co zaleci lekarz i czy stosowane były jakiekolwiek metody zapobiegawcze.

Leczenie zachowawcze żylaków

Zachowawcze metody leczenia żylaków skupiają się na tym, aby krew, która zatrzymywana jest w żyłach, mogła swobodnie z ich odpłynąć. Jedną z najskuteczniejszych metod zachowawczych jest nic innego, jak zmiana aktualnego trybu życia na zdrowszy. Świeże powietrze, ruch, uprawianie sportu oraz dieta to klucz do sukcesu, który pomoże nam uchronić się przed tym jakże negatywnym efektem. Regularne ćwiczenia fizyczne, pływanie, jogging, tennis, koszykówka, czy każda inna forma sportu może stanowić antidotum na wiele przykrych dolegliwości tej natury. Ważne jest tutaj również unikanie długotrwałego stania, które stanowi główny czynnik wszelkich problemów związanych z powstawaniem żylaków kończyn dolnych.

Do niezwykle skutecznych metod leczenia żylaków zaliczamy również kompresjoterapię. Wielu osobom nazwa ta nic nie mówi, że jednak zabieg sam w sobie jest bardzo skuteczny i może dać pacjentowi wiele efektów, jakich się spodziewa i jakich oczekuje. W tej metodzie ważne jest to, aby ucisk zmniejszał się w stronę pachwiny. Dzięki temu można uzyskać mniejszy przepływ krwi, znaczne zmniejszenie się średnicy żył, znaczną poprawę wydolności zastawek oraz znaczne zmniejszenie obrzęków. Tego typu leczenie zalecane jest osobom, które z różnych przyczyn nie mogą poddać się zabiegom operacyjnym. Powodem jest w tym przypadku choroba serca, ciąża, czy karmienie piersią. Do tak zwanego leczenia stopniowanym uciskiem zalicza się proces bandażowania oraz noszenie rajstop i pończoch samonośnych. Wiele kobiet deklaruje, że to bardzo skuteczna metoda zapobiegania żylakom. Opinię te podzielają również lekarze i specjaliści. To doskonała wiadomość dla wielu osób.

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.

Leczenie farmakologiczne żylaków

Kolejną metodą walki z żylakami jest leczenie farmakologiczne, które polega na stosowaniu środków mających wpływ na zmniejszanie się obrzęków oraz poprawę odpływu krwi. Czy istnieje skuteczny lek na żylaki? Na to pytanie powinni odpowiedzieć specjaliści, którzy znają się na skutecznych metodach leczenia. Bardzo ważne w leczeniu żylaków są leki flebotropowe. Zmniejszają one przepuszczalność ścian oraz poprawiają przepływ krwi. Bardzo skutecznie wpływa to na zmniejszanie się żylaków i wszelkich obrzęków, które spowodowane są zakrzepami krwi w żyłach. Wiele z tych preparatów zawiera wyciągi z kasztanowca, cytrusów żywokost na żylaki notowany jako jeden z najskuteczniejszych preparatów na dolegliwości tego typu. Warto jednak zaznaczyć, że naturalne składniki stosowane są zazwyczaj do zapobiegania żylakom, a nie do leczenia zaawansowanej choroby żylaków.

Leczenie obliteracyjne żylaków

Kolejną metodą leczenia żylaków jest tak zwane leczenie obliteracyjne. To nic innego jak skleroterapia, czyli zabieg polegający na wstrzyknięciu do opanowanej chorobą żyły specjalistycznej substancji chemicznej, która uszkadza śródbłonek i prowadzi do reakcji zapalnej i późniejszego zamknięcia się naczynka. Jeżeli zabieg przeprowadzony zostanie w sposób prawidłowy, bardzo możliwe jest uzyskanie pełnych efektów leczenia zarówno wśród osób starszych, jak i młodszych. Metoda ta zalecana jest do leczenia żylaków kończyn dolnych.

Operacja żylaków

Tej metody obawia się wielu pacjentów. Zabiegi operacyjne nie nalezą do przyjemnych i szybkich metod walki z tymi nieestetycznymi zmianami widocznymi na skórze. Wskazaniem do operacyjnego usuwania żylaków jest:

 • Powstawanie licznych krwotoków z żył,
 • dolegliwości związane z wystąpieniem żylaków,
 • nawracający problem zapalenia żył,
 • rozległe zmiany, które powodują defekt kosmetyczny.

Leczenie operacyjne nieprzeprowadzane jest najczęściej u chorych ze skazą krwotoczną, niedokrwieniem kończyny, a także przy niedokrwieniach żył głębokich. Warto jednak zaznaczyć, że leczenie operacyjne w żadnym stopniu nie zmniejsza prawdopodobieństwa wystąpienia żylaków, a wyłącznie usuwa ich widoczność i poprawia ogólną estetykę. Niestety u ponad 30% osób chorych może dojść do ponownego pojawienia się żylaków w niedalekiej przyszłości. Wybór metody leczenia zależy od lekarza, który po rozpoznaniu problemu będzie mógł udzielić pacjentowi dokładnych informacji i wspólnie wybrać dogodną formę walki z tym problemem.

Laserowe usuwanie żylaków

Ta metoda zaliczana jest do najnowocześniejszych rozwiązań, jakie stosowane są do usuwania żylaków. Obecnie żylaki można usunąć, po czym nazajutrz wrócić normalnie do pracy! Do niedawna jedyną skuteczną metodą była operacja, jednak obecnie trend ten się zmienia, a lekarza oprócz maści na żylaki i kremów na żylaki połączonych z farmakologią zalecają również laserowe usuwanie żylaków, które polega na dokładnym zamknięciu chorej żyły. Metoda EVLT to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod, na którą decydują się opony doświadczające tej dolegliwości. Energia laserowa absorbowana jest przez hemoglobinę, dzięki czemu powstaje termiczne uszkodzenie wewnętrznej części żyły, co prowadzi do jej obkurczenia i zamknięcia. Każdy pacjent powinien po zabiegu zakładać specjalistyczną pończochę, która skutecznie pozwoli na zachowanie efektu.

Czy istnieją skuteczne leki na żylaki?

Metod walki z żylakami jest wiele. Doskonale ukazuje to powyższy artykuł. Czy jednak krem na żylaki, czy też różnego rodzaju maści i leki na żylaki są skuteczne? Badania naukowe wykazują, że zarówno maści, jak i kremy na żylaki są doskonałym sposobem na metodę zapobiegania tym problemom. Dzięki maści można poprawić ukrwienie oraz rozgrzać poszczególne miejsca występowania zmian. Leczenie operacyjne oraz laserowe zalecane jest wtedy, kiedy żylaki są tak duże, że żadne leki, ani maści nie są już skuteczne. W pozostałych przypadkach leczenie zachowawcze może przynieść doskonałe efekty. Coraz bardziej popularne są pijawki na żylaki, jednak sporo osób ze względów higienicznych nie decyduje się na tego typu terapię. Trzeba przyznać, że to dosyć specyficzna metoda walki z tym problemem, dlatego w Polsce nie znalazła jak dotąd tyle zwolenników, jak oczekiwano.

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.

Czy krem lub maść na żylaki mogą pomóc?

Wiele osób obawia się bólu związanego z leczeniem laserowym lub operacyjnym. Osoby te nie chcą również obciążać swojego organizmu lekami. W takich przypadkach decydują się na zakup kremów i maści na żylaki. Podkreślić należy, że leczenie żylaków dolnych polega na podawaniu farmakologii oraz maści i kremów na żylaki w celu wzmocnienia efektu. To środki użytku zewnętrznego, dlatego ich stosowanie nie powoduje bólu, ani dyskomfortu. Preparaty te dostępne są bez recepty, dlatego może zakupić je każdy bez względu na wiek, płeć i poziom zaawansowania żylaków na skórze. Tego typu środki zawierają zazwyczaj diosminę zamykającą naczynia krwionośne. Działa ona przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Takie środki mają w sobie też hesperydynę, która zmniejsza wszelkie objawy związane z niewydolnością żylną. Maść na żylaki i pajączki może dodatkowo zawierać w sobie trokserutynę zmniejszającą uczucie ciężkości nóg i ból.

Domowe sposoby leczenia żylaków

Czy istnieją domowe sposoby na żylaki? Czy są one bezpieczne? Oprócz wspomnianych wcześniej maści i kremów na żylaki, stosować warto również czosnek działający niczym naturalny antybiotyk. Ocet jabłkowy na żylaki również może okazać się prawdziwym sprzymierzeńcem. Wśród domowych metod walki z żylakami wymienić można aktywność fizyczną, odpoczynek powiązany z utrzymywaniem nóg powyżej linii serca, unikanie przebywania w wysokich temperaturach, redukcję masy ciała oraz stosowanie naturalnych preparatów, takich jak ocet jabłkowy na żylaki, kremy i maści na żylaki, czy żywokost na żylaki. To bardzo skuteczne metody, które mogą skutecznie pomóc w walce z tym wstydliwym problemem! Co ciekawe, skuteczne może być też stosowanie pończoch uciskowych oraz rajstop dostępnych w wielu sklepach. Nie ma nic prostszego.

Jak działa żywokost na żylaki

Działanie żywokostu lekarskiego znane było już setki lat temu. Już w medycynie starożytnej żywokost stosowany był do leczenia nadwyrężeń i ścięgien oraz tępych urazów różnego pochodzenia. Żywokost nazywany jest często również kosztywałem. Bardzo często jego występowanie można dostrzec na terenach wilgotnych i podmokłych. Żywokost na żylaki może spisać się doskonale jako metoda zapobiegania ich powstawaniu. Zawiera on w swoim składzie alkaloidy, dlatego też stosuje się go wyłącznie zewnętrznie. To jedna z wielu substancji, jakie stosowane są w maściach i kremach na żylaki. Żywokost obkurcza naczynia krwionośne, zwiększa ich elastyczność oraz usprawnia odpływ krwi z naczynia krwionośnego. Co ciekawe, niweluje on również skutecznie wszelkie bóle reumatyczne oraz rwę kulszową. Kwa rozmarynowy zawarty w tej roślinie ma wiele dobroczynnych skutków na nasz organizm.

Czy ocet jabłkowy pomoże na żylaki?

Skuteczną metodą w walce z żylakami może być również ocet jabłkowy. To jedna z domowych metod w walce z tą dolegliwością. Chyba każdy z nas ma butelkę octu jabłkowego w swojej kuchni. Doskonale nawilża on włosy, poprawia urodę oraz pomaga walczyć z żylakami kończyn dolnych. Ocet jabłkowy poprawia przede wszystkim przepływ krwi oraz elastyczność żył. Wystarczy rozsmarować go na dłoni oraz posmarować nim miejsca, które zajęte są przez żylaki. Zabieg ten należy powtarzać zarówno rano, jak i wieczorem przez kilka dni. Efekty mogą przewyższyć oczekiwania! Ocet jabłkowy nie tylko eliminuje żylaki, ale również usprawnia funkcjonowanie żył i ich kondycję, dlatego metoda ta jest niemal doskonała dla ludzi mających różne oczekiwania i problemy.

Czy pijawki na żylaki to dobry pomysł?

Niektóre osoby decydują się na leczenie z użyciem pijawek. To dosyć skomplikowana i często bolesna metoda, jednak badania naukowe dowiodły, że jest to skuteczna metoda w walce z tego typu dolegliwościami. Leczenie pijawkami nazywane jest hirudoterapią. Jak wiadomo, medycyna korzysta z wielu różnych odmian terapii, dlatego może być to świetny pomysł na pozbycie się problemu nieestetycznych zmian na powierzchni nóg. Jak wygląda zabieg? Jak należy się do niego przygotować? Od wieków skuteczną metodą w walce z wieloma chorobami było stosowanie pijawek, nazywane hirudoterapią. Co ciekawe, metoda ta refundowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co sprawia, że każdy ubezpieczony może z niej skorzystać.

Pijawki mają udowodnione działanie lecznicze. Niektóre gatunki nadają się do terapii, dlatego wiele osób postanawia skorzystać z tej jakże nowatorskiej metody. Czy leczenie pijawkami rzeczywiście pomaga? Tak. Co więcej, leczeniu pijawkami mogą poddawać się nie tylko osoby z żylakami, ale również osoby zmagające się z nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami. Niestety z metody tej muszą zrezygnować osoby z AIDS. Oczywiście leczenie pijawkami powinno odbywać się w renomowanym gabinecie. Nigdy nie należy stosować ich samodzielnie, gdyż może to doprowadzić do wielu uszkodzeń skóry oraz pogorszenia stanu zdrowia chorego!

Dlaczego żylaki to wstydliwy problem?

Zazwyczaj żylaki, zwłaszcza wśród kobiet to powód do wstydu i zażenowania. Dlaczego tak się dzieje? Niestety nieestetyczne zmiany powodują spadek poczucia wartości siebie oraz masę przykrych doświadczeń, jakie czekają na kobiety dotknięte tym problemem. Osoby zdesperowane, które chcą pozbyć się tego problemu decydują się na różnego rodzaju formy ich przeciwdziałania, w tym na sport, redukcję wagi oraz na całkowitą zmianę trybu życia. Wstyd i strach przed zabiegami operacyjnymi często zmusza te osoby do podjęcia radykalnych środków. Żylaki to problem nie tylko zdrowotny, ale i psychiczny, zwłaszcza dla młodych kobiet w ciąży, które przezywają dodatkowy stres.

Żylaki mogą zaczynać się podstępnie

Bardzo rzadko kojarzymy efekt ciężkich nóg i opuchliznę z żylakami. Pod koniec dnia zmęczone nogi bardzo często puchną w okolicach kostek, dlatego trudno szukać w tym choroby. Tak zwany okres przed żylakowy objawia się nierzadko ołowianymi nogami, opuchlizną i nieznacznym bólem odczuwanym w  okolicach łydek i kostek. Następnie dochodzi to tak zwanych zaburzeń tkankowych zwłaszcza wśród osób, które często dźwigają ciężkie ciężary. W tym okresie pojawiają się nieestetyczne, brązowe plamy na powierzchni skóry. Następnie nad ostkami pojawia się twardzizna stanowiąca kolejny objaw choroby żylakowej. We wnętrzu żyły otwierają się wtedy często bolesne rany, które powodują powstawanie jeszcze większych skupisk. Warto o tym pamiętać. Nieleczone żylaki mają wpływ na całokształt funkcjonowania organizmu człowieka oraz na powstawanie późniejszych chorób!

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.

Powstawanie żylaków a wahania hormonów

Badania dowodzą, że co trzecia kobieta ma żylaki w trakcie ciąży. Niestety nie sposób nie zauważyć, że powstawaniu żylaków sprzyja nie tylko nadwaga i genetyka, ale również wahania hormonów. Kiedy gospodarka hormonalna się stabilizuje, wówczas żylaki stają się mniejsze. Nie jest to jednak reguła, gdyż w niektórych przypadkach żylaki mogą towarzyszyć kobietom przez całe życie. W okresie ciąży i połogu w organizmie kobiety uwalnia się duża dawka progesteronu, który ma wpływ na mięśnie macicy. Wszystko to powoduje znacznie większą, niż do tej pory rozciągliwość żył, dlatego każda kobieta w ciąży powinna znacznie częściej przyglądać się swoim nogom i stosować specjalistycznie rajstopy uciskowe, które skutecznie mogą uporać się z tym problemem.

O tym trzeba pamiętać w przypadku żylaków!

Każda osoba, która jest genetycznie obciążona ryzykiem powstania żylaków lub też zauważa u siebie ich pierwsze oznaki, powinna przede wszystkim unikać długiego stania w miejscu i braku ruchu. Nadwaga w tym przypadku również nie jest wskazana. Każdy odpoczynek powinien wyglądać w taki sposób, aby nogi uniesione były ku górze, a krew mogła swobodnie przepływać. W przypadku żylaków nie należy również korzystać z sauny ani przebywać w gorącym basenie, gdyż wysoka temperatura wpływa na poszerzanie się naczyń krwionośnych, co jest niepożądanym efektem w przypadku żylaków. Warto również rzucić palenie. Toksyny, takie jak nikotyna odpowiadają za zwapnianie naczyń krwionośnych. Osoby takie nie powinny również nosić obcisłej bielizny, która zawiera duża ilość obciągaczy. W przypadku żylaków ważne jest ich zapobieganie. Stosowanie zapobiegawczo maści na żylaki może mieć ogromny wpływ na jakość życia i funkcjonowanie. Zawarte w nich składniki mogą stanowić antidotum. Ich zatrzymanie we wczesnej fazie jest niezwykle ważne. Warto pamiętać, że maści i kremy dostępne są bez recepty, dlatego można zakupić je w każdej aptece.

Czy żylaki pozostają całe życie?

W wielu przypadkach możliwie jest całkowite usunięcie żylaków kończyn dolnych i ograniczenie ich powstawania. Obecnie dostępne formy leczenia pozawalają na uzyskanie niemal doskonałych wyników. Warto zaznaczyć, że coraz popularniejsze staje się laserowe usuwanie żylaków, które nie tylko doprowadza do ich całkowitego usunięcia, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia ich w przyszłości. Metody operacyjne nie dają takiej gwarancji. W celu wzmocnienia efektu, po leczeniu laserowych warto stosować maści i kremy na żylaki oraz zalecają przez lekarza farmakologię. 

POZNAJ VARICORIN - NR 1 W WALCE Z ŻYLAKAMI NÓG
VaricorinVaricorin pozwala skutecznie walczyć z żylakami oraz uczuciem ciężkich nóg. Suplement wspomaga krążenie, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz redukuje obrzęki. Varicorin dba także o układ krwionośny, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze oraz wspiera pracę serca.